Cart

Cart

Reyhan KARADAYI

1985 Zonguldak doğumlu olan sanatçı ,ilk,orta lise öğrenimini Bolu’da tamamlamıştır.Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği mezunu olup yaklaşık 14 yıldır öğretmenlik yapmaktadır. Çocukluğundan bu yana sanatın birçok dalıyla uğramasına rağmen özellikle resim vazgeçilmezi olmuştur. Tekniğini geliştirmek adına önce Ressam Yüksel Özen’den temel çizim ve yağlı boya ,ardından dünyaca tanınan pastel sanatçısı Javad Soleimanpour’dan pastel ve son olarak yine dünyaca tanınan suluboya sanatçısı Mehmet Nejefzadeh’den sulu boya ve akrilik dersleri almıştır.
İlhamını çoğunlukla simalardan özellikle de gözler ve ifadelerden aldığını belirten sanatçı genel olarak figüratif ve izlenimci eserler üretmektedir.
Yurtiçi ve yurtdışı bir çok sergiye katılmış büyük beğeni toplamıştır.

Katıldığı Sergiler

2019 – 2. Uluslararası Resim ve Pastel sanatları sergisi-İstanbul
2019 – Fine Art Sanat Birliği (konsept proje) – Görsel Sanatlar Sergisi-Ankara
2019 -Fine art Sanat Birliği- Polikromi Sergisi – Ankara
2019 – Adiba Architectrial Mimaride Sanatsal Objeler Fuarı Resim Kategorisi Sergisi- Katar
2018 – Petit Noel Exposition Peinture- Gallerie Du Colombier – Paris
2018 – Fineart Sanat Birliği (konsept proje)- “Kadın” sergisi – Ankara
2018 – Linda Farrell Gallerry – One More Time Exhibition – Paris

Sanatçı Manifestosu

Sanatla uğraşmanın insana nasıl bir dinginlik ve huzur verdiğini, insanın dünya ve yaşam ile ilgili tüm algı ve düşüncelerini ne denli dönüştürüp hayatına dahil etmesini sağladığını çocukluğumdan bu yana yaşayarak öğrendim. Aklen ve ruhen özgürlüğüme giden yolda en önemli ve kıymetli dönemeçlerimden olan resme nefesim yettiği sürece devam edeceğim. Ellerimin kirlenmesi düşüncelerimin temizlenmesidir benim için.

EnglishTurkish