Cart

Cart

Osman AKÇİT

1955’te Denizli’de doğan Akçit 16 yaşındayken Almanya’ya işçi olarak gitti. 1978 yılında eğitimini tamamlamak için yurda döndü ve Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim eğitimine başladı. Bir sene sonra değişimden yararlanarak Düsseldorf Sanat Akademisi’ne girdi. Prof.Sackenheim”ın Grafik ve Baskı teknikleri kurslarına katıldı, Prof. Klappeck ile resim çalışmalarını geliştirdi.
1991 yılından itibaren Dusseldorf’taki kendi atölyesinde çalışmaya başladı. Sağlık sorunları nedeniyle çalışmalarına bir süredir ara vermiş olan sanatçının eserlerinde yetiştiği iki farklı kültürün karşılıklı etkileşimleri gözlemlenmektedir.

 

Katıldığı Sergiler

Düsseldorf Altstadt’daki atölyesini sanatçıların ve sanatseverlerin buluşma noktasına dönüştüren Akçit, eserlerini, bu bölgede düzenlenen sergi ve etkinliklerin yanısıra, 2007 yılında Floransa’daki Uluslararası Çağdaş Sanat Bienalinde, 2008 ve 2009 yıllarında da Erenus Sanat Galerisi’nin ‘Instants’ (Istanbul ) ve ‘An Art’istic Meeting’ (Ankara) başlıklı çok uluslu sanat etkinliklerinde sergilemiştir.

EnglishTurkish