Cart

Cart

İradet BAŞER

1974 Sakarya doğumlu olan sanatçı, İstanbul Üniversitesi Sosyaloji bölümünü bitirmiştir. Bir Kamu Kurumunda Sosyolog olarak çalışmakta olan sanatçı, 2006  yılından itibaren Ebru Sanatı ile ilgilenmektedir. 3 yıl boyunca Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Ebru eğitmenliği de yapmış olan sanatçımız 2015 yılında Kültür Bakanlığının düzenlemiş olduğu 18. Devlet Türk Süsleme Sanatları yarışmasında sergileye alınmıştır.

Yurt içinde ve Yurt dışında çeşitli karma sergilere katılmıştır. bir_damla_ebru_  isimli instagram adresinde çalışmalarını sanatsevenler ile buluşturmaya çalışmaktadır. Boş zamanlarında değil fırsat bulduğu her an , kendine ait Ebru Atölyesinde çalışmakta olan sanatçımız  2021 yılında ilk kişsel sergisi için çalışmalarını sürdürmektedir.

Manifesto

Tekne başında çalıştığım her eserin, kağıda alınmadan tam olarak nasıl bir şey çıkacağını bilemezsiniz. Buda ebru sanatının  en heyecan verici kısmıdır. Ben bu olayı bir bebeğin doğumuna benzetiyorum, tam olarak nasıl bir şeyin ortaya çıkacağını bilememnin heyecanı gibi..

İşte bu heyecan bende Ebru Sanatını tutkuya dönüştürdü.. Tutkusuz bir sanat da düşünemiyorum.