Cart

Cart

İdris DİNÇ

Dinç 1998 Yılında Dünyaya geldi sanatla olan geçmişine 7 yaşında başlamıştır. Çocukluk dönemlerinde karakalem eğitimi alıp çalışmalar yapmıştır. İlk derecesini İlk öğretim 3. Sınıfına devam ederken başarı ödülü almıştır.

Bu sanatsal çalışmaları nasıl başladı.
2016 Yılında Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesinde Mezun olmuştur. İmamatip Lise döneminde 7. Uluslar arası bilge ve etkinlik yarışması Hat ve kaligrafi sanatı alanında Türkiye 1. Olmuştur. Ve 5. Arapça bilgi etkinlik ve bölümünden hat ve kaligrafi eser’ de imam hatip de okutulan Kuran-ı Kerimin kapak tasarımını yerleştirilmiştir. Dinç 2016 yılında Uludağ Üniversite Fen Edebiyat Fakultesi Sanat Tarihi Bölümünü 3. Bitirmiştir. Dinç Üniveriste yıllarında mezun olduğu imam hatip lisesinde okuyan öğrencilerden 3 kişiyi yarışmaya hazırlamış ve bunlardan 2 öğrenci Türkiye 3. Olmuştur. 1 öğrencimiz de Türkiye 2. Olmuştur. Şuan da uğraştığı sanat dalını Üniversite genel seçmeli ders olarak almıştır. Üniversitenin kattıkları eğitimle sanata önem vermiştir. Şuan eğitimini İstanbul Bahariye Mevlevi Hane görev yapan Meryem Güneyden Eğitime Devam Etmektedir. Şuan da Dinç Özel Bir Koleksiyon üzerinde çalışmaktadır.
Dinç”in genel olarak sanat anlayışı geçmişi ve geleceği eskiyi ve yeniyi klasiği ve modernliği harmalayıp ve bu düşünce üzerine eser ve sanatlar üretmektedir, Amaç edinmiştir.

Eserleri: Türkiye sınırları içerisinde il ve ilçelerine talep edilen kişilere uygun görülüp satılmakta ve satılmıştır.

Manifesto:katınin sahip olduğu desenleri ve teknikleri günümüze yani eskiyi yeniye harmanlamaktir

Katı sanatı acaba günümüz eşyalarına aksesuar eşyaya nasıl uyarlanabilirligi üzerinde calismaktayim