Cart

Cart

Ferhat ÇUBUKÇU

04.03.1990 bursa’da Doğdum. Bursa Hürriyet Lisesi Matematik ve Türkçe bölümünden mezun olduktan sonra Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Otomotiv Teknolojileri okudum. 25 yıldır resim yapıyorum. ve 6 yıl boyunca Ertuğrul Topsakal Sanat Atölyesi’nde çalıştım ve orada on binlerce sanat kitabı inceledim. İngiltere’de birçok sanat galerisinde sanat dalları ve resim üzerine araştırmalar yaptım. Genel olarak yağlı boya üzerine çalışmaya devam ediyorum.

Tarzı

Fibonacci sayı dizisinin altın orana yaklaşmasıyla oluşan sarmal (spiral) şeklini temel alarak, bir yandan altın oranı yakalamak adına bu spiralleri, resimlerin genel kompozisyonlarına ve figürlerine entegre etmektedir. figürler üzerinde ve figürler arasında fibonacci ölçümleri dikkate alınmaktadır. Komposizyonları genel olarak kapalı ve dar mekanlar içerisinde geçmektedir. kadınlar, çocuklar ve çevresi üzerinde fibonacci spirallerini oturtarak , semboller aramaya ve vücut bulmaya çalışmaktadır. Bir yandanda kadın ve çocuk yaşamlarını distopya kurgusunun içine hapsediyor. kadınlar ve çocuklar üzerindeki yaşam sınırlamalarına, tramvalara, psikolojik baskılanmalarına tepki olarak, lirik ve renkli bir ifadeyle resimlere yaklaşıyor.

Katıldığı Sergiler

-2004 Bursa As Merkez Group Exhibition,

-2006 Bursa Tayyare Kültür Merkezi Small Painting Galleries Group Exhibition,

-2009 International Open Space Group Exhibition in front of the Van City’s Governor’s Building,

-2009 Van Fine Arts Gallery International Group Exhibition,

Sanatçı Manifestosu

Komposizyonları genel olarak kapalı ve dar mekanlar içerisinde geçmektedir. kadınlar, çocuklar ve çevresi üzerinde fibonacci spirallerini oturtarak , semboller aramaya ve vücut bulmaya çalışmaktadır. Bir yandanda kadın ve çocuk yaşamlarını distopya kurgusunun içine hapsediyor. kadınlar ve çocuklar üzerindeki yaşam sınırlamalarına, tramvalara, psikolojik baskılanmalarına tepki olarak, lirik ve renkli bir ifadeyle resimlere yaklaşıyor.

EnglishTurkish