Cart

Cart

Fatma Meriç ERÇETİN

Lüleburgaz’da doğdu.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesini bitirdi ve Trakya Üniversitesi Edirne Meslek Yüksek Okulu Seramik Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Seramik ve Cam Anasanat Dalı’nda Yüksek Lisansını  “Çağdaş Türk Seramik Sanatında Figür ve Kişisel Öneriler” konulu teziyle tamamladı.

1998 yılında Almanya Düsseldorf ‘ta “Çocuk Koleksiyonu Tasarımı Dalı’nda en iyi koleksiyon ödülüne değer görüldü ve aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden Öğretmenlik Formasyonu aldı. İstanbul Kültür Eğitim Kurumlarında resim öğretmeni olarak göreve başladı, uzun yıllar aynı kurumda çalıştı.

2017 Ayla Algan’ın Sanat Yönetmenliğinde İstanbul Drama Sanat Akademisi Yaratıcı Drama Liderliği eğitimini “Kübizm Sanat Akımının Yaratıcı Drama Yöntemi ile Anlatılması” Projesini ile bitirdi.

2017 Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Doktora derslerine özel öğrenci olarak katıldı.2019 yılında Küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı “Long Distance” Group Exhibition, Miami USA  ve 2020 Vernice Sanat Fuarı EuroExpoArt İtalya sergilerine katıldı.2020’da 1.Uluslararası Sanal Engravist Baskıresim Bienali sergisine katıldı. Fatma Meriç Erçetin birçok Ulusal ve Uluslararası karma/Grup sanatsal etkinliğe katılmıştır. Halen özel bir okulda Yaracı Drama ve Görsel Sanatlar öğretmeni olarak çalışmaktadır.

Sanat, kendimize özgür alanlar bulmak ve hayatı değiştirmek için yarattığımız bir dünya. Biraz geç kalsam da J