Cart

Cart

Ece TAŞBAŞI

1975 yılında Ankara’da doğdu. 2000 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 2000-2018 yılları arasında aile şirketinde proje çalışmalarında yer aldı.

2015-2018 yılları arasında Mustafa Ayaz Plastik Sanatlar Eğitim Merkezi ve Müzesi, Azimet Karaman Heykel Atölyesi’nde eğitim gördü ve aynı yıllarda 4 karma öğrenci sergisine katıldı. Blis, İ.D.V Ankara Özel Bilkent Laboratuvar okulları ve Uluslararası Okulu Sanat Atölyeleri’nde çocuklar ve branş öğretmenleri için heykel ve kille üç boyut workshopları düzenledi. 2019 yılında İngiltere Devon Mapstone Studyo’da Floransa Güzel Sanatlar Fakültesi ve Barselona Güzel Sanatlar Fakültesi ekollerinden Eudald de Juana Gorriz ile “Heykelde Çok Figürlü Kompozisyon” temalı workshop atölye çalışmasına katıldı.

2020 Art Ankara Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı’nda, Kayıhan Keskinok Sanat Vakfı bünyesinde heykelleriyle yer almıştır.

10 – 25 Mayıs 2020 tarihleri arasında sessizmuzayede.com’ da karma heykel sergisinde yer almıştır.

07 – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mimarlık , Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen “Ustalarla Buluşma” Uluslararası Davetli Plastik Sanatlar Karma online Sergisi’ne katılmıştır.

15 Eylül – 15 Ekim 2020 tarihleri arasında, Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi tarafından , Tev Korona Kahramanlarına Destek Fonu’na sanatla katkı sağlamak için başlatılan projede yer almıştır.

5 Ekim 2020 – Halen Bilkent Sanat Sokağı RC Gallery’de 3 heykeli ile yer almaktadır.

Heykellerinde insan bedeni ve portresinin yansıttığı duyguları figüratif bir dille anlatıyor. Modelaj( Elle şekillendirme ) ve kalıp tekniğinin yanı sıra seramik malzeme de kullanıyor.

2018’den beri Ankara’da kendi atölyesinde (ARTROOMNO11) çalışmalarına devam etmektedir.

https://instagram.com/artroomno11_ecetasbasi

GESAM – Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği üyesidir.