1979 Konya doğumlu olan sanatçı, Selçuk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim Öğretmenliği Ana Sanat Dalında lisans ve lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

2001 yılından beri görsel sanatlar öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Son dört yıldır Gelenekli İslam Sanatlarının etkisi ve kendi stilinde, özgün tasarımlar üretmeye başlamış olan sanatçının dört kişisel sergisi seyircisiyle buluşmuştur. Ulusal ve uluslararası karma sergiye katılmış, ulusal resim yarışmalarında da derecelere girmiştir.

 

AŞK VE İLİM

Kendini resim yapmaya teşvik eden asıl burukluğun, kendi kültürünün unutulmuş türkülerini görsel bir dille yeniden söyleme görevi olduğunu belirtir.

Karışık, kalabalık, parlak yüzeyli, köşeli, kaotik ve modern dünyada, ismini ve kâmilliğini kaybeden, kendi içine bakarken bile kendini bir eşya gibi sorgulayan bugünün insanına, “Onlar da senin gibiydiler, at üzerinde ve yaya geldiler, çadırla yetindiler, taşa isimlerini verdiler, inandılar ve savaştılar, kazandılar ve imar ettiler, Onlar da senin gibiydi ama bu dünya için güzelleştirdiler, ahiret için biriktirdiler” mesajını vermeye çalışır.

Sanatçı, en “Öz’e dönerek, yeniden, inanan ve mücadeleden vazgeçmeyenlerden ve “O”nların isminden ziyade isimsiz bıraktığı güzelliği ve estetiği biraz daha modern dile dökmektedir.

Bugünün “insan” kalabilmeye çalışan insanlarıyla buluşmaya ve ipin ucu olan o soruyu hatırlatmaya, sordurmaya çalışır: “Kimsin sen?”