Cart

Cart

Aysun ÖZ

1976 yılında İzmir’de doğdu. 2000 yılında  Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. 2001-2004 yılları arasında aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Ana Bilim Dalında yüksek lisans programını tamamladı. 2001 yılında Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak atandı. Görevine devam eden sanatçı resim çalışmalarına İzmir’deki atölyesinde devam etmektedir. Öğrenciliği süresince ve devamında da birçok duvar resmi çalışması yapmış, yetişkin ve çocuklara olmak üzere resim alanında pek çok workshop ve etkinliklerde atölyeler düzenlemiştir. Yurt içi ve uluslararası birçok sergi ve çalıştaylara katılmıştır. Halen 2016 yılında kurduğu ‘Alfa Yaratıcılık Üssü’ adı altındaki yaratıcı çocuk atölyelerine devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları Komisyonunda illüstrasyon çalışmaları yapmaktadır. Ayrıca doğa-yeryüzü- çevresel sanat çalışmalarına Patika Doğa Sanatı gurubu üyesi olarak devam etmektedir.

resimlerinde kendine has figür diliyle birlikte doğa figürlerini bir araya getirerek kompozisyonlarını oluşturan sanatçı resimleri aracılığı ile araştırdıklarını şöyle aktarıyor. “İnsanın çocukluğu, içimizde keşfedilmeyi bekleyen bir büyük orman. Bu orman her ne yaşta olursak olalım en büyük kaynağımız. Çocukluk yıllarında inşa edilen bu anıt niteliğindeki ormanı resimlerimde çocuk figürlerimle bir araya getiriyor, onları bu ormanla karşılaştırarak kendi saf varoluşlarına kavuşabildikleri an’ları konu ediniyorum”

Sanatçı, transparan boyama etkilerini benimsediği plastik dilini kullanarak çocukken kulağımıza üflenen suflelerden soyunup kendi özümüze döndüğümüz anları aktarmaya devam ediyor.