Cart

Cart

Ayda TAVİL

Sanatçının, izleyiciyi her baktığında farklı dünyalara götüren soyut çalışmaları tuval üzerine yağlı boya ve akrilik ile can buluyor.

1963 yılında İstanbul’da  sanatçı bir ailede doğan, 1966 yılından bu yana resim yapan ve ilk kişisel sergisini henüz  5 yaşındayken açan sanatçı, üstün yetenekli çocuklar projesi kapsamında bir çok yarışmada ödül sahibidir.  Sanat anlayışını geçmişin izlerini aşıp geleceğe yepyeni imler bırakmak üzerine kurmuştur.

Eskişehir Üniversitesi Grafik Animasyon Bölümü kurucu ekibinde yer alan sanatçının çizgi film çalışmaları da bulunmaktadır.

Bu güne kadar 400 ün üstünde eser üretmiştir. Sanatçının yurt içi ve yurt dışında sergileri, birçok koleksiyonerde eserleri bulunmaktadır. Tablolarından bazılarını Ayda Tavil imzasıyla tekstille buluşturan sanatçı, üretimlerine İstanbul’daki atölyesinde devam etmektedir.

MANİFESTO :

“DÜŞÜNCE-SİZ-İM”

Doğumu ile,  genetik kodları, binlerce senenin dogmatik bilgileri ve kurallar zinciri içinde büyüyen insan, yoğrulduğu hamurdan bir karakter oluştururken özgür olamadan seçimlerini yapmaya başlar. Kendini ifade etmek ve iletişim kurmak için çeşitli yollar arar. Karşısındakini önce kendi kadar anlar, sonra düşünmeye başlar.

İnsanlaşmak için farkındalık geliştirip, kalıplı düşüncenin dışına çıkabilen sanatçı, kendini özgürleştirerek her eserde kendini baştan yaratabilir. Yönlendirmelerden uzak tutan soyut akıcılığın içinde ve renklerin enerjisiyle kalıplı düşüncelerinden kurtulur. Kalıplar onu sınırlamaz, yaşadığını karşısındakine yaşatabilir, değişik düşlere, farklı zamanlara ulaşabilir.

O artık bir Düşünce- SİZ-dir.  Düşünme ile başlayan yolculuğu, kalıpları aşmış düşünceleri sizinle buluştuğunda ileriye, geçmişin ve geleceğin  -İM- lerini bırakarak ilerler.

SERGİLER:

1968 -Türkiye / İstanbul

2017- Yunanistan /Selanik

2018-Türkiye / İstanbul (3)

2018-İsviçre / Zürih

2018-Türkiye / Bodrum

2019-Hollanda / Amsterdam/ Deventer

2019-Fransa / Paris

2019-Türkiye / Bodrum

2020-Türkiye / İstanbul (6)

2021- Türkiye / İstanbul (5)

İşbu e-posta ve ekleri sadece ilgili muhatap alıcılarına yönelik gönderilmekte olup gizli bilgiler içerebilmektedir. Bu e-postanın belirlenen alıcısı değilseniz, lütfen bir yanıt e-postası göndererek derhal gönderen tarafı bilgilendiriniz ve e-postanın tüm kopyalarını (dijital ve kağıt şeklindeki) imha ediniz. İşbu mesajın veya herhangi bir ekinin yetkisiz şekilde ifşası, dağıtımı, kopyalanması, saklanması veya kullanımı kati surette yasaklanmış olup hukuka aykırı bir işlem teşkil edebilir. E-postalar ele geçirilme ve izinsiz düzeltmelere maruz kalma riski taşıdığı için, Affidea değişiklik ya da düzeltme yapılan ya da tahrif edilen e-postalar için hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

This e-mail and any attachments are intended solely for the addressees and may contain confidential information. If you are not the designated recipient, please notify the sender immediately by reply e-mail and destroy all copies (digital and paper). Any unauthorized disclosure, distribution, copying, storage or use of this message or any attachment is strictly prohibited and may be unlawful. As e-mails are at risk of interception and unauthorized amendment, Affidea accepts no liability for the e-mail if altered, changed or falsified.