Cart

Cart

IAAF ONLINE SERGİ PLATFORMU

Genellikle galeri, müze ya da farklı fiziki mekanlarda yapılan sergilerin yaşadığımız hayatın hızlı akışı, fiziki zorluklar ve Mart 2020’de başlayan pandemi süreci nedeniyle belirtiğimiz fiziki alanlarda yapılması zorlaştı ve neredeyse imkansız hale geldi.

Her ne kadar durum böyle olsa da bir çok kültür kurumu dijitalleşmenin verdiği olanaklardan yararlanarak dijital ortamda izleyici yada satış yapılan kişilere rahatça ulaşma olanağı buldu ve tüm dünya genelinde çoğalarak gelişip, sanatın dijital ortamda görünürlüğüne ve satışına olumlu katkıları olmaya başladı.

Artık şu bir gerçek ki dijitallik hayatımızın her alanında varlık gösteriyor. Zamanı ve sınırları ortadan kaldıran dijitalliğin hızla akan hayat içinde vazgeçilmez bir yer edindiği net olarak görülmektedir ve IAAF Online’da bu nedenle her geçen gün büyüyerek gelişmektedir. Ayda ortalama 20.000 kişi tarafından ziyaret edilen gelinen bu süreçte ilgili kişi, kurum ve ticari işletmeler için özel sergiler yapma kararı almıştır.

Neden IAAF Online da sergi açmalısınız:

* Her gün gelişen dijital ortamda varlık göstermek.

* Sergi yapan sapan sanatçıların görünürlüğüne katkıda bulunmak.

* Galerilerde, fiziki ortamlarda sergi açma olanağı bulamayan sanatçılara dijital sergi açma olanağı vermek.

* Sanal ortamında satışların arttığı bir dönemde, katılan sanatçı, kurum yada ticari işletmelerin 7/24 satış yapmasına olanak sağlamak.

* Yapılan satışlarda satıcı ile alıcıyı buluşturmak.

* Yapılan serginin 7/24 yurt içi ve yurt dışında görülmesini sağlamak.

* Sergi yapan sanatçı sanatçı, küratör yada galericinin ulaşılabilir olmasını sağlamak.

* Ulusal ve uluslararası ilişkilerin gelişimine katkıda bulunarak yeni diyalogların oluşmasını sağlamak.

* Gösterilecek yada satışa sunulacak yapıtların koleksiyonerlerin beğenisine sunmak.

* Katılımcılarla ilgili verileri, bilgileri kendilerine ileterek yeni planlamalar yapmalarına olanak sağlamak.

* Sanatın gelişimine katkıda bulunmak için.

 

Kimler IAAF Online’da sergi açabilir:

IAAF Online sergi platformunda sanatçılar, küratörler, koleksiyonerler, galeriler, platformlar, inisiyatifler, sanat profesyonelleri sergi açabilir. 3 aylık periyotlarla açılacak olan sergilerde ki satışlardan IAAF hiç bir komisyon almayacak ve fiziki ortamlarda yer alan her türlü bilgi ve görsel izleyiciye sunulacaktır.

IAAF Online güçlü alt yapısı, çoklu ağ bağlantıları ve sahip olduğu yeni teknoloji ile yurt içi ve yurt dışında çokça takip edilen bir sitedir. Deneyimli kadrosuyla ilgililerin tüm soruları cevaplandırılmaktadır.

Tüm yıl boyunca 7/24 gezilme olanağı sağlayan çevrim içi bu sergi platformunda yer almak için “IAAF Online”a başvurabilirsiniz.

EnglishTurkish