Cart

Cart

Galeri İDİL

2012-2013 Sanat sezonu başlerken; Etiler-Levent bölgesi yeni bir sanat merkezine kavuşuyor: Akatlar,Ülgen Sokakda bulunan 3 katlı villanın tamamı sanatın hizmetine sunuldu… İdil Yılmaz tarafından bu yıl kurulan İdil Sanat Galerisi;Butik Galeri tarzındadır, bu mekanın,en alt katı resim kurslarına ayrıldı,diğer katlar sergi salonu olarak ayrıldı.
Toplam350m2 alana sahip binada 250 m2 karenin tamamı sergi salonudur.
Galerinin kucusu İdil Yılmaz; İstanbul Ünv.Fransız Dili ve Edabiyatı mezunudur,uzun yıllar Fransızca öğretmenliğinin ardından emekli olan İdil Yılmaz,daha önce amatör olarak ilgilendiği resim işine iyice gönül verip,yıllarca hayalini kurduğu sanat mekanına kavuşması 2012 yılında nasip oldu.

İdil Sanat Galerisinin İlkeleri ve Amacı:
1. Sanata, sanatçıya ve sanat tutkunlarına saygılı, Plastik sanatçılarına öncelikle sergilerini açmaları için mekan sunmak ve destek olmak.
2. İlkeli, dürüst, anatçının sırtında değil! Tam tersine sanatçıyla birlikte ve dayanışma ile sergiler açıp,galeri olarak onların yurtiçi ve yutdışında tanıtımını yapmak ve eserlerinin alıcıya ulaşmasını sağlayıp yeni koleksiyonerlerin oluşmasına da katkıda bulunmak.
3. İdil Sanat Galerisi,resim,heykel,minyatür,teship,hat ve seramik sanatı dalında ülkemizin önemli sanatçılarına sergi açmanın yanı sıra kitap ve katalog yapmayı taahüt eder.
4. Galerimiz sanatçılara destek amacıyla eser alımı yapacaktır.

info@galeriidil.com.tr

EnglishTurkish