‘KP Brehmer: Büyük Resim’ sergisi üzerine uluslararası bir panel gerçekleşecek

Arter’de devam eden Alman sanatçı KP Brehmer’in otuz yılı aşkın üretiminden geniş bir seçkiyi bir araya getiren “KP Brehmer: Büyük Resim” sergisi üzerine uluslararası bir çevrim içi panel gerçekleşecek.

Arter’in Almanya ve Hollanda’dan üç büyük sanat kurumuyla gerçekleştirdiği bir ortak yapım projesinin son bölümünü oluşturan “KP Brehmer: Büyük Resim” sergisi kapsamında, bu ortak sergi projesine dahil olan farklı aktörleri bir araya getiren bir çevrimiçi panel düzenlenecek.

Serginin küratörü Selen Ansen, sanatçının oğlu ve KP Brehmer Vakfı direktörü Sebastian Brehmer, Arter Kurucu Direktörü Melih Fereli, Kunstmuseum Den Haag’dan Daniel Koep, Neues Museum Nürnberg’in direktörü olduğu dönemde (2014-2020) projenin yönetiminde yer alan Eva Kraus ve Hamburger Kunsthalle’dan Petra Roettig’in yer alacağı panelde; KP Brehmer’in Almanya’da ve diğer ülkelerdeki önemini ve üretiminin güncelliğini vurgulamak amacıyla sanatçının yaklaşımını ve pratiğini temellendiren kavramlara odaklanmanın yanı sıra kurumlar tarafından alınan farklı küratoryal kararlar üzerinde durulacak. Çevrim içi gerçekleşecek panel aynı zamanda, editörlüğünü dört kurumda gerçekleşen sergilerin küratörlerinin üstlendiği KP Brehmer: Sanat ≠ Propaganda başlıklı kapsamlı kitaba ilişkin genel bir bakış sunacak.

Arter, Neues Museum Nürnberg, Hamburger Kunsthalle ve Kunstmuseum Den Haag tarafından gerçekleştirilen ortak yapımın son bölümünü oluşturan “KP Brehmer: Büyük Resim” sergisi bağlamında aynı başlıkla düzenlenen uluslararası çevrim içi panel, 3 Aralık 2020 Perşembe günü saat 19:00’da (TSİ) gerçekleşecek.